ECODRIVING 2010

 
 

W czerwcu 2010 roku w Poznaniu Urząd Miasta zorganizował piknik, który był kontynuacją działań z roku 2009. Jego celem była promocja wiedzy i zachowań proekologicznych.

W sobotę 26.06.2010 na parkingu przed CK Zamek Tomasz Kammel wprowadził mieszkańców Poznania i Wielkopolski w zagadnienia eco-drivingu. Impreza była okazją do uczestniczenia w licznych konkursach o tematyce ekologicznej i wygrania atrakcyjnych nagród. Fani motoryzacji i nie tylko, mogli skorzystać i obejrzeć z bliska samochody z napędem hybrydowym oraz porozmawiać ze specjalistami którzy udzielą porad z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Mieszkańcy mieli możliwość zadawania pytań instruktorom bezpiecznej jazdy i eco-drivingu oraz przedstawicielowi Wydziału Ruchu Drogowego Policji.

Rajd Rodzinny dla mieszkańców Poznania i okolic w którym:

 

każdy mieszkaniec Poznania i okolic mógł wziąć udział w Rodzinnym Eko-rajdzie dookoła Poznania. Komandorem rajdu był znany ze świata motoryzacji Maciej Wisławski. Na trasie ustawione zostały 4 punkty kontrolne z quizami i zadaniami o tematyce ekologicznej. Każdy uczestnik rajdu otrzymał upominek a trzy pierwsze załogi otrzymały proekologiczne cenne nagrody.

 

Rajd dla dziennikarzy – VII Supertest Ekonomii – najbardziej prestiżowa impreza motoryzacyjna tego typu w Polsce.

 

Wystartował z Warszawy o 8.30 rano, udział w imprezie wzięli dziennikarze znani ze świata motoryzacji. Samochody biorące udział w rywalizacji były najnowszymi  modelami producentów aut sprzedawanych w Polsce, wyposażone w silniki zużywające niewielkie ilości paliwa. Podczas pikniku na telebimie przy scenie była pokazywana aktualna sytuacja na trasie rajdu m. in.  pozycja i prędkość każdej załogi. Wszyscy uczestnicy rajdu po dotankowaniu i sprawdzeniu zużycia paliwa na mecie przyjechali pod scenę przed CK Zamek gdzie ogłoszono wyniki i wręczono nagrody.